Jdi na obsah Jdi na menu
 


NFS CARBON

28. 11. 2007

NfS Carbon

Vítejte přátelé rychlých aut, je tu má další recenze, která rozvede pokračování úspěšné série Need for Speed spolčenosti Ea, která před několika měsíci představila novinku s pžízvyskem Carbon...Proč Carbon? O co tam pude? Jak to vypadá?? Tak to všechno se pokusim vmísit do následujících 2000 znaků...;) Takže startujem...;)

Vezmeme to příběhové lince, co řikáte...;) Hned ze začátku vám totiž naběhne tentokrát mistrně vyvedené video, ve kterém se dozvíte, proč ste vlastně utekli z Palmont City do Rockportu (ano, přesně v tomhle městě závodíte v Most Wanted...;)) a následně jste se sem zase vrátili. TAkže vás nemine už tradiční první testovací jízda, ve které ujíždíte nechvalně vám známemu Crossovi. V této chvíli zjišťujete poprvé, co to je řídit v novém díle auto.;) Poté ovšem zjišťujete, že se na vás zřítila těžká svodidla, a vy jste zůstali zaklíněni, takže nemůžete vyjet. No a tady poprvé se vám ukáže vaše průvodkyně městem. Opět to nebude žádná baba jaga z mrazíka, nýbrž krásná modelka Emmanuelle Vaugier, která si ve hře zahrála kromě průvodce také vaší bývalou přítelkyni...;) Pojďmě dál...;)

Tohle celý mám obsadit jo?? No asi jo no....:)

Zjišťujete tedy, že bez pořádný party, která by vám pomáhala při závodech to nejde, takže vás hezká průvodkyně zavede do ne moc hezké garáže, kde už na Vás čeká váš první společník. Není to nějaký výplod módních časopisů, ale je asi z vaší členů nabývající party nejlepší...;) No a také si vyberete auto. Tady si všimněte první novinky. Auta jsou zařazena do tří skupin, muscle - starší typy, Exotic a Tuner. Od každé třídy tu máte jednoho zástupce. Pozorní si všimnou parádní grafiky, která se věnovala snad každému detailu auta. Až vaše první autíčko pořádně okoukáte, sjedete testovací závod. 3....2....1...START!!:D První, co mě doslova vzalo je hudba, ta prostě nemá chyb....Perfektně Vás vtáhne do děje a jednu chvíli si budete myslet že opravdu za tim volantem sedíte!:D

ehztr

Jestli nedojedu do cíle tak tenhle pekáč schodim ze skály!:D

Také zjišťujete, že narozdíl od Most Wanted (MW), tady není žádnej pohodlenej blacklist, jak by si řekl ostřílenej tuner, ale město si pěkne dobyjete sami..!:D Zjistíte také, že existuje jakýsi Carbon Canyon, ve kterym měřej koňské síly jenom ti největší machři a zároveň blázni...:D Kdo totiž vletí do svodidel, vyskouší si co to je letět volnym pádem a vážit při tom jednu tunu...:D Ostatně závody k kaňonu není jenom taková vymyšlená věc. V Kalifornii takovýhle závody fakt existovali, takže EA ví od koho kopíruje...;) Doufám že mě za tu větu nezavřou...:D Ovšem v kaňonu si ze začátku hry moc nezajezdíte, vy si totiž svoje chvilky odpotíte dole ve městě. V kaňonu pojezdíte závody s bossy každého gangu, který připravíte o území...;) Po normál závodu se přesunete do kaňonu, kde teprve začíná ta správná mela. Nejdřív musíte stíhat vy vašeho nepřítele a sbíráte za to body, potom on bude stíhat Vás a bude vám odečítat nasbírané body v předešlé jízdě. Jakmile vylítnente ze silnice, za letu sepisujte závěť...;)

Ty kráso já to snad vyberu, díky bože!!!:D

Což mi připomíná naše staré známé s pouty u pasu...;) Ano, policie...Policie Vám nedá spát ani v tomhle městě...A to už jste jich vystřídali celkem 10...:D Tentokrát si pro nás tvůrci z Vancouveru připravili menší novinku...;) Všechna čtyři území jsou totiž rozdělena jetě na několik menších částí, která jsou oznámkována hustotou policajtů...Takže jednička znamená: V pohodě tamtudy jezdi, tam žádnej polda neni...Jenže jakmile je čtvrť oznámkována pětkou, je lepší tam ještě dlouhooo nejezdit...;) Jinak na chlupatý tutově narazíte. Ti totiž doznali změn ve svojí inteligenci, takže už není tak lehké je setřást...;)

Co na mě křičíš??? Myslíš že si přstanu myslet že ženská za volant nepatří????:D

Tuning

Měl bych Vám asi říct, proč dávám sekci tuning až na závěr. No tak trošku sem na to zapomněl...;) Ale vzpomněl sem si...;) Naštěstí se vývojářům "podařilo" přidat tuningu víc, takže to není jen pět body kitů, ale spojlery,boční práhy,nárazníky, a spousta dalšího kvalitního "matroše":D...Jenže zpětná zrcátka zase nikde!!:(( Já se jich od NfS U2 snad nedočkám..!!:D No můžu říct, že tuning je v Carbonu větší zážitek než v MW, fakt si s tim můžete vyhrát...;)

gndfcn

"Zatim nic moc co....Ale jednou ze mě bude závoďák...;) To vám řikám! Teda jestli mě páníček neschodí z útesu...:)"

Závěr

No a blížíme se k závěru...To je možná jediná chyba, kterou bych mohl Carbonu přičíst. A bohužel dosti závažného rázu. Délka vyší kariéri je totiž nechutně krátká...Bohužel je to tak, kdo se do toho vážně položí, za dva dny má hru dohranou a práší se na ní na poličce, to je škoda. Dál kdyýž jsem si četl různé jiné recenze, narazil jsem na chybu číslo dva, se kterou teda naprosto nesouhlasim. Prý že v kaňonu je tma a neni vidět. Je pravda že osvětlení jako na Manhattnu to neni, ale konečně vám jsou na něco vaše vlastní světlomety...;) Menší, ale fakt jenom maličký mínus bych dal grafice, která by mohla bejt ještě lepší. Vývojáři to sice zdůvodnili tím, že nedělali tkz.next-gen verzi, tedy verzi pro X-box 360 a PS3, to slibují na příští Need for Speed (NfS).I tak si myslim že se Carbon povedl a vyvedl v omyl teorii, že každý lichý díl NfS bude mít úspěch, tady to rozhodně neplatí, desátý díl je podle mě zatím nejlepší z celé série...;)

A kolik procent si hra mým okem zaslouží??? 96%!!

Závěrečný verdikt na závěr:D: Opravdu nejpovedenější díl z celé série...Zajímá mě ten další...;)

Tak a to by bylo asi všechno...Nakonec sem nestihl recenzi ještě v minulym roce ale věřim že to snad nebude vadit...;) Svoje názory pište do komentářů...;)) A ještě něco, kdo by chtěl kopírovat, ať klidně kopíruje ale musim o tom vědět takže mi nějak napište kam to prosimvás kopírujete...;) Enjoy!:D

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář